تماس با ما  تماس با ما   لینک دوستان  لینک دوستان   رویدادها  رویدادها   لیست قیمت  لیست قیمت   گالری  گالری   کاتالوگ  کاتالوگ   نمایندگی  نمایندگی   تولیدات آبسان  تولیدات آبسان   محصولات  محصولات   درباره ما  درباره ما   صفحه اول  صفحه اول  تولیدات آبسان   

تولیدات آبسان

هیدروسیکلون آبسان

در مناطقی که منبع آب جهت استفاده در طرحهای آبیاری قطره ای از چاه و قنات و یا از منابعی دارای شن و یا ذراتی با دانتسیته بالا میباشد از دستگاه هیدروسیکلون استفاده میشود.
در این دستگاه با استفاده از نیروی گریز از مرکز و با اعمال فشار هیدرولیکی و تبدیل جریان خطی به جریان گردابی صورت میگیرد.این عمل باعث جداسازی معلق موجود در آب و حذف شن و ماسه داخل آب  میگردد.ذرات جدا شده از آب در قسمت پایین هیدروسیکلون بنام مخزن شن وارد شده و بسته به مقدار املاح آب هرچندروز یکبار تخلیه و تمیز میشود.هیدروسیکلون در ابعاد و سایز های مختلف میباشد که مشخصات آن در زیر آورده شده است.این محصول دارای تاییدیه از گروه آزمون ماشین های کشاورزی میباشد.

                

فیلتر شن آبسان
 
آبهای سطحی مانند رودخانه ها و نیز آبهای مخازن زیر زمینی مانند چاهها همواره دارای مقادیری املاح بصورت معلق میباشد که به صورت گل و لای دیده میشود.همچنین در مخازن روباز به دلیل راکد بودن نسبی آب و مجاورت نور خورشید با آن همواره باعث تشکیل جلبک شده که این خود باعث تشدید گرفتگی قطره چکانها میشود.
بصورت کلی کلیه ذرات و اجسام معلق که از هیدروسیکلون عبور کرده و جداسازی شده است در این قسمت تصویه میشود.
عمل تصویه در فیلتر های شنی با عبور آب از میان لایه های شنی (سیلیس) انجام میگیرد.شستشوی سیلیس ها توسط عمل معکوس یا بکواش انجام میشود.فیلتر های شنی دارای ابعاد و اندازه های مختلف میباشد که مشخصات آن در زیر آمده است.

                                        

فیلتر میکرونی آبسان

در هر فرآیند تصفیه این امکان وجود دارد که برخی ذرات موجود در آب توسط هیدروسیکلون و فیلتر شن تصفیه نشده باشد.همچنین کود مورد استفاده در مخازن تزریق کود که عموما بعد از فیلتر های شن قرار میگیرد نیز ممکن است دارای ناخالصی هایی باشد که وارد شبکه آب شده و باعث گرفتگی قطره چکان ها میشود.لذا در مرحله آخر سیستم کنترل مرکزی از فیلتر هایی به نام میکرونی (توری)استفاده میشود.
تصفیه آب در این مرحله تصفیه نهایی نامیده چون بعد از تصفیه در مراحل قبل و پس از آغشته شدن با کود برای آخرین بار در این مرحله با عبور از میان تورهای استیل تصفیه میگردد.
وجود فیلتر های میکرونی تقریبا در تمام ایستگاه های کنترل مرکزی الزامی است.

                                         


تانک کود آبسان

علاوه بر تصفیه فیزیکی آب یکی دیگر از وظایف ایستگاه کنترل مرکزی تامین عناصر غذایی و کود های مورد نیاز گیاهان است که توسط تانک تزریق کود صورت میگیرد.
از دیگر موارد استفاده از این تانکها میتوان جهت سموم دفع آفات همچنین اسید شویی و بازکردن مسیر لوله های انتقال یا روزنه های قطره چکان استفاده کرد.
در این مخازن با استفاده از اختلاف فشار بین ورودی و خروجی و جریان آب  کود را به داخل آن تزریق نمود.

                                         

شیر خودکار های آبسان گستر
         

  عناوين مرتبط :